Pár fontos információ, nagyobb madár vásárlása előtt!

Mielőtt családi kedvencként, vagy tenyésztésre nagyobb (jákó, amazon, kakadu, ara,) papagájokat vásárolnánk, nagyon alaposan járjunk utána, hogy a tartásukhoz mi is szükséges.
Ne vásároljunk olyan madarat ahol az alábbi dolgok nincsenek meg:
- Gyűrű vagy chip (e nélkül azonosíthatatlan a madár és egy ellenőrzéskor azonnal elkobozzák az állatot) Úgy se vegyük meg a madarat, hogy a "tenyésztő" egy borítékban vagy zacskóban adja melléjük a gyűrűt! A gyűrűnek vagy a chipnek mindenképpen a madáron kell lennie. Chipes madár esetén csak úgy hozzuk el a madarat, ha a chipet leolvasóval azonosítottuk. Ehhez vigyük el az állatorvohoz, ak 1 perc alatt azonosítja a madarat.
- CITES papír. Ha nincs ilyen papírja a madárnak, nem is tarthatnánk otthonunkban, ugyanis ez igazolja a madár eredetét. Ez a dokumentum egy A4-es formátumu halványzöld papír kell, hogy legyen melyen szerepelnie kell a madár azonosítójának (gyűrszám vagy chip) van amikor a kelés időpontja is szerepel rajta, de ha ez nincs feltüntetve nem baj. Ha a tenyésztő igéretet tesz arra, hogy a későbbiekben majd postázza a madár papírját, ne hozzuk el a madarat addig míg nincs meg a papír. Sajnos olyan esetről is hallottam már amikor az eladó kifizettette a CITES papírt a vásárlóval. Soha ne fizessünk ezért a dokumentumért, hisz ennek összegét a "tenyésztőnek" kell rendeznie. Azért teszem idézőjelbe a tenyésztőt mert sokan annak nevezik magukat, holott meg sem közelítik a tenyésztői munkát. Olyat is hallottam, hogy valaki elvitte a madarát egy kiállításra, ahol elkérték a kiállítás végéig a CITES paprt, hogy azt majd a végén visszaadják ami természetesen rejtéjes módon eltünt. Soha ne adjuk ki kezünkből a CITES papírt!!!!
Tehát nagyon fontos, hogy a fent leírt dolgokra figyeljünk oda, különben könnyen csalódás érhet benünket amikor lefoglalják a kis kedvencünket. A hatóság nem fogja elfogadni a tudatlanságot, hanem elviteti a madarat az állatkertbe!
Fentiek mellé feltétlenül el kell olvasni "amit a CITES engedélyröl fontos tudni" fejezetet is.
Ha bármilyen kérdés merül fel a témában, itt megbeszélhetjük.
Ez az üzenet mindazoknak szól, akiknek finanszírozásra van szükségük életük újjáépítéséhez, vállalkozásuk újraindításához, projekt végrehajtásához, házvásárláshoz vagy banki kitiltáshoz, nincs több gond. Komoly hitelajánlat 1000 €-tól 2 000 000 €-ig 2%-os kamattal. Részletekért kérem üzenetben érdeklődjön.
email: magyardamas@gmail.com
A problémám az, egy barátnőmnek a két hullámos papagája van, és úgy látszik párosodtak. A szüleink nem értenek a madarakhoz, mi meg csak két 10 éves kislány vagyunk, és szeretném megkérdezni hogy ide kell-e cites papír, vagy gyűrű, vagy chip, és ha kell, akkor hogyan lehetne beszerezni?
Egyetlen zártgyűrűs madaram van,-ez egy kecskepapi, a párja már gyűrű nálküli, minta többi madaram is. Miskának világoskék gyűrűje van. Szeretném megkérdezni, mikori évjárat lehet. Egy dátumot találtam ehhez a színhez, 1999. Azért remélem nem ilyen öreg.A lányka mellette még nagyon fiatalka, bár 10000 Ft-ot fizettem érte, mondván, hogy pár, és nemsokára költenek. Nekem csak 10 madaram van, Hullámos, kecske és nimfa. Ez a cytes dolog érdekelne, mert kereskedésben is jelöletlen madarakat árulnak, akitől én vettem okleveles tenyésztő,-bár a szaporító szó jobban illene rá. Sajnos későn kezdtem el olvasni a témában, mára sok ismeret anyagot gyüjtöttem.Mennyibe kerül és hol szerezhető be ez az okmány? Illetve a zárt gyürük. Mit csinál az, akinek több száz madara van? Ilyet is többet ismerek. Válaszát előre is köszönöm. Miska életkora azért is érdekel, mert semmi érdeklődést nem mutat a lányka iránt. Szerezzek be mellé egy fiatalabb kecske hímet? Nagyon várom válaszát, üdvözlettel: Keresztesné Erika